V Londýně zahájí olympiádu Češka...

09.02.2012 15:24

S Jamesem Bondem chytá padouchy, v Londýně zahájí Češka olympiádu.

Článek o Michale Syedové vyšel 2. 2. 2012 na iDnes a stojí za to, ho na stránkách TJ Slavoje Plzeň uveřejnit. Většina nynějších gymnastek oddílu si Míšu Syedovou nepamatuje, avšak trenérky, například Petra Mottlová, Eva Fričová nebo Václava Sporková, s touto tanečnicí žijící v Londýně jako třináctileté cvičily právě v našem oddíle společnou sestavu. O Míše a její skvělé kariéře se můžete dočíst právě zde, po rozkliknutí odkazu nebo níže:

 

https://oh.idnes.cz/s-jamesem-bondem-chyta-padouchy-v-londyne-zahaji-ceska-olympiadu-pxf-/sport_oh.aspx?c=A120131_142028_sport_oh_fil

 

Do Británie odešla, když jí bylo 19 let. Tehdy skočila do prvního autobusu a odjela dělat au-pair. U toho vystudovala práva, pak i ekonomii na London SouthBankUniversity. Na závěr si dodělala postgraduální studium v právu, to aby splnila podmínky pro pozici právníka.

Dnes dělá pro Britskou národní banku, kontroluje finanční trhy, vyšetřuje kriminální případy na burze. "Spolupracujeme s FBI nebo s japonskou tajnou službou, protože teď třeba řešíme pád jenu na burze," naznačila 31letá Syedová. "Taky máme co do činění s britskou MI6. S Jamesem Bondem? To bych moc ráda, ale ještě jsem ho nepotkala."

Zdroj:https://oh.idnes.cz/s-jamesem-bondem-chyta-padouchy-v-londyne-zahaji-ceska-olympiadu-pxf-/sport_oh.aspx?c=A120131_142028_sport_oh_fil

Na konkurzu se na startovní čáře postavila černošská právnička, holka z Walesu, dobrovolníci ze Španělska, Číňanka, přihlášeno bylo celkem deset tisíc lidí. Vybíralo se pět tisíc nejlepších a v roli porotce stál i oscarový režisér Danny Boyle, autor snímku Milionář z chatrče i celého zahajovacího ceremoniálu her.

Ten rozhodl: "Ano, tebe chci."

Vybraní tanečníci už dostali rozpis zkoušek, začíná se v dubnu, nácviků je přes dvacet a posledních sedm proběhne přímo na olympijském stadionu, tedy kousek od místa, kde Syedová pracuje. "Mám kancelář v 26. patře jedné budovy ve finančním distriktu," říkala. "Z okna jsem sledovala, jak olympijský stadion rostl."

27. července se na jeho ploše bude tři hodiny vlnit do rytmu a zahajovat největší sportovní svátek roku. Přímo na stadionu má ceremoniál sledovat 80 tisíc diváků, u televize další čtyři miliardy ve 200 zemích planety.

"Má to být obrovské," těšila se Syedová. " Detaily vám ovšem říct nemůžu, podepsali jsme smlouvu mlčenlivosti. Režisér nám sice říkal o hudbě, o konceptu, jaký bude námět, že program bude inspirován historií, prozradit ale nesmíme nic. Nechte se překvapit."

Zdroj:https://oh.idnes.cz/s-jamesem-bondem-chyta-padouchy-v-londyne-zahaji-ceska-olympiadu-pxf-/sport_oh.aspx?c=A120131_142028_sport_oh_fil

—————

Zpět